Jak wybrać łóżeczko dla dziecka ?

2 czerwca, 2017

 O wyborze odpowiedniego łóżeczka dla dziecka decyduje kilka czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Istotny jest sam rozmiar łóżeczka – te dla niemowlęcia mają zazwyczaj rozmiar 120 cm x 60 cm lub 140 cm x 70 cm. Istotną częścią są szczebelki – warto by były jedynie pionowe, bez żadnych poziomych elementów, by dziecko wraz z nauką wstawania i chodzenia nie miało możliwości wypadnięcia z łóżeczka. Ochraniacze na szczebelki będą miłym, kolorowym i miękkim dodatkiem do łóżeczka. Istotny jest też dobór materaca – istnieje tutaj kilka możliwości: na rynku dostępne są pianki do kołyski, materace lateksowo-piankowe czy lateksowo-kokosowe. Najlepiej by materac był dość twardy, gdyż taki jest najzdrowszy dla kręgosłupa maluszka oraz dodatkowo eliminuje ryzyko zapadania się dziecka w zbyt miękkim materacu, co mogłoby utrudnić dostęp tlenu. Dobrze dobrany materac powinien odpowiadać rozmiarem łóżeczku. Trzeba uważać, żeby pomiędzy szczebelkami i materacem nie było zbędnej przerwy, w której mogłaby utknąć rączka lub nóżka maluszka.

Jak wybrać pościel do łóżeczka dla dziecka?

Standardowa pościel do łóżeczka jest 2-elementowa bądź 3-elementowa, a jej rozmiar należy oczywiście dopasować do rozmiarów dziecka. Oprócz pościeli, niezbędne jest także prześcieradło, najlepiej na gumce. Jeśli chodzi o materiał, te najbardziej popularne prześcieradła to frotte, jersey lub bawełniane.

Dodatkowym elementem łóżeczka dla dziecka mogą być elementy dekoracyjne. Z pewnością maluszkowi przypadnie do gustu łapacz snów, kolorowy pompon dekoracyjny czy delikatna moskitiera z kokardą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MiniAnia