MINIANIA proponuje jak urządzić pokoik dla dziecka

MINIANIA proponuje jak urządzić pokoik dla dziecka

czerwiec 2, 2017

Spodziewasz się dziecka? To na pewno bardzo ekscytujący i niepowtarzalny czas w życiu całej rodziny! Jednym z elementów przygotowań jest wyposażenie pokoju dla noworodka. Jak urządzić pokoik dla dziecka i jakich błędów się wystrzegać? Zapraszam do lektury!

Przyjemny dla oka i przyjazny dla dziecka

Niezależnie od tego, czy urządzasz dla malucha cały pokój, czy wydzielasz tylko kącik w innym pomieszczeniu, pamiętaj, żeby był przytulny i miły dla oka. Kolory ścian, zasłonki i pościele do łóżeczka powinny podobać się przede wszystkim Tobie – przez pierwsze miesiące życia maluch raczej nie zwróci na nie uwagi. Pamiętaj, aby materiały, z których korzystasz (np. farby) były hipoalergiczne i przyjazne dla dzieci.

Kołyska czy łóżeczko?

Najważniejszym elementem w pokoju jest oczywiście łóżeczko dla dziecka oraz odpowiedni materacyk. Jeśli nie dysponujesz osobnym pomieszczeniem, a w sypialni masz mało miejsca, możesz postawić na kołyskę, która zajmuje mniej miejsca.

Przydatne dodatki

W pokoju dziecięcym bardzo przydatnym elementem jest przewijak i przybornik . Pomieści on wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy: pieluchy i kosmetyki do pielęgnacji dziecka. Na późniejszym etapie rozwoju dziecka przydatna będzie skrzynia na zabawki, która pozwoli utrzymać porządek w pomieszczeniu. Dodatki wykonane z polaru Minky sprawią natomiast, że pokój będzie przytulny i ciepły.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLACK WEEK TRWA, z kodem BLACK -15% NA WSZYSTKO !!! Zamknij