Pieluszki bambusowe zyskują sobie coraz więcej zwolenników ze względu na swoje walory. Wykonane z włókna bambusowego pieluszki są miękkie oraz charakteryzują się dużo lepszą chłonnością niż zwykłe pieluchy. Tym samym są wolne od nieprzyjemnego zapachu związanego z wilgocią oraz przy okazji posiadają właściwości antygrzybiczne i termoregulacyjne. Produkty z włókna bambusowego dedykowane są najmłodszym, gdyż są bardzo delikatne i dzięki temu bezpieczne dla skóry dziecka. Przyjemne w dotyku produkty z bambusa przypominają nieco jedwab, są jednak od niego zdecydowanie trwalsze. Pieluchy bambusowe dostępne są w dwóch standardowych rozmiarach: duże 75×75 oraz mini 30×35.

Dlaczego warto kupić pieluchy bambusowe?

Pieluchy bambusowe to także wybór dla świadomych ekologicznie mam. Uprawy bambusowe są wolne od pestycydów i innych substancji chemicznych. Daje to podwójną korzyść – z jednej strony dbałość o środowisko, z drugiej – dbałość o skórę maluszków. Oprócz pieluszek bambusowych, wśród mam coraz większą popularnością cieszą się otulacze bambusowe, które przydają się w momencie trzymania maluszka na rękach, przewijania go lub do przykrycia wózka czy kołyski. Mogą one także posłużyć za delikatny ręczniczek dla dziecka. Otulacze bambusowe chronią skutecznie od wiatru oraz od słońca, gdyż nie przepuszczają szkodliwych promieni UV.

Wybór pieluszek czy otulaczy z włókna bambusowego ma dodatkowo tę zaletę, że jest to materiał antyalergiczny oraz są to produkty szybkoschnące, dzięki czemu ich pranie czy wielorazowe korzystanie nie stanowi żadnego problemu.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *