Pierwsze zabawki dla dziecka – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Pierwsze zabawki dla dziecka – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

lipiec 11, 2017

W pierwszych tygodniach swojego życia, dziecko potrzebuje szczególnie bodźców, które wspierają rozwój jego zmysłów. Dlatego tak istotne w tym czasie jest by pierwsze zabawki dla dziecka były zabawkami sensorycznymi, rozwijającymi słuch, wzrok i dotyk niemowlaka.

By prawidłowo rozwijać słuch przydają się grzechotki oraz wszystkiego rodzaju zabawki z pozytywką. Na pobudzanie zmysłu wzroku dobre są zabawki w intensywnych kolorach np żółte, czerwone, niebieskie czy zielone lub kolorowe wzory geometryczne znajdujące się w zasięgu wzroku dziecka. Zmysł dotyku będzie rozwijał się dzięki różnorodnym fakturom materiałów.

Czy warto kupić sensorki?

Kompilacją tych wszystkich elementów są różnego rodzaju sensorki, np. szeleściki – zabawki stworzone z kilku rodzajów materiałów, wielokolorowe, które szeleszczą i wydają dźwięki przy najmniejszym poruszeniu. Inną zabawką sensoryczną są wszelkie piszczki z gryzakiem. Piszczki gryzaki to gryzaki idealne. Z jednej strony spełniają swoją podstawową funkcję – rozwijają umiejętność gryzienia, z drugiej – stymulują zmysły dziecka.

Inną przydatną zabawką sensoryczną jest metkowiec sensorek. Wykonany z miękkiego polaru Minky obszyty jest dookoła kolorowymi tasiemkami. Stymuluje wzrok i dotyk dziecka, przy okazji zachęcając do zabawy. Sensorek doskonale sprawdza się także jako poduszka-przytulanka. W nauce chwytania niewątpliwie sprawdzają się zarówno tasiemki metkowca jak i długie nóżki i rączki Kotki Kropki. To sensorek w kształcie kotki, której biało-czarna sukienka pobudzi naukę prawidłowego rozpoznawania barw. Tak jak większość sensorków – Kotka Kropka pobudza do rozwoju prawie wszystkie zmysły.

Wybierając zabawki sensoryczne dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na jego kolory, czy zabawka wydaje dźwięk i z jakiego materiału jest wykonana. Dzięki temu wszystkie zmysły niemowlaka będą rozwijać się równomiernie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLACK WEEK TRWA, z kodem BLACK -15% NA WSZYSTKO !!! Zamknij