Jak urządzić strefę zabawy w pokoju dziecięcym?

23 września, 2019

Aranżując pokój dziecka, warto podzielić go na kilka stref tematycznych, w których będzie miało wyznaczone miejsca na zabawę, odpoczynek i naukę. W ten sposób łatwiej jest zachować ład i porządek w pokoju, a dziecko będzie umiało skupić się na odrabianiu prac domowych, bez rozpraszających go zabawek na biurku.

Po co strefa zabawy?

Zabawa jest jednym z nieodłącznych aspektów życia dziecka – to właśnie podczas niej często uczy się nowych umiejętności i poznaje świat, dlatego aranżując pokój dziecięcy, należy wyodrębnić specjalną przestrzeń służącą wyłącznie do zabawy i przechowywania zabawek. Jak wiadomo, każde dziecko jest inne – mają różne charaktery, upodobania i zainteresowania. Jedne dzieci wolą traktory, inne klimaty dżungli albo kosmosu. Projektując pokój dziecięcy, warto wziąć pod uwagę te osobiste upodobania dziecka, aby dobrze się w nim czuło.

Organizacja zabawek

Na rynku obecnie dostępnych jest mnóstwo różnych mebli i akcesoriów, które pomogą Ci przygotować pokój marzeń dla Twojego dziecka. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w różne skrzynie, pojemniki i szafki, w których schowamy ulubione maskotki i zabawki dziecka. Współcześni producenci oferują Wam mnóstwo różnych rozwiązań – pluszaki można umieścić w pudłach imitujące klatki zoo lub safari. Można także wykorzystać pufy, będące jednocześnie siedziskiem, a klasyczna, drewniana skrzynia na zabawki może być dodatkową ozdobą zarówno w pokoju stylizowanym na dziki zachód, jak i w dziewczęcym pokoiku.

Miejsce do zabawy

Samo miejsce do zabawy też należy w odpowiedni sposób zaaranżować. Z pomocą przychodzą farby tablicowe lub magnetyczne, stoliki, pufy, a nawet podwieszane pod sufitem huśtawki i fotele. Jednym z popularnych dodatków jest namiot tipi dla dzieci. Taka dekoracja nie dość, że wygląda ładnie, to dodatkowo dziecko może się w niej ukryć z ulubioną książką lub przytulanką, lub odpocząć po szalonej zabawie. Jest to także doskonałe miejsce na budowanie relacji z rodzicem i naukę nowych umiejętności – ścianki namiotu pomagają bowiem w skupieniu uwagi i budowaniu poczucia bezpieczeństwa. Namiot nie musi być jedynie w kształcie indiańskiego tipi – na rynku dostępne są także takie o klasycznym, trójkątnym kształcie. W mniejszych pokojach można podwiesić pod sufitem moskitierę, baldachim lub inny delikatny materiał, który także stworzy pewnego rodzaju kryjówkę.

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo opcji aranżacji i dekoracji dziecięcych pokoi. Niezwykle popularne stały się łóżka w kształcie domku i materiałowe tipi. Aranżacja dziecięcego pokoju nie musi być droga – na rynku dostępnych jest mnóstwo firm oferujących ciekawe rozwiązania, a wiele z tych dekoracji, przy odrobinie wysiłku można stworzyć samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MiniAnia